BOYS UNDERCLASS SHOWCASE PLAYERS

2017

BOYS’ TOP 100 SHOWCASE PLAYERS
Name (Last) Name (First) Grad. School
Alford Cameron 2017 Brownsburg
Arens David 2018 Oak Hill
Bailey Brayton 2020 Bedford North Lawrence
Ballentine Caleb 2018 Eastside
Ballinger Spencer 2018 Oak Hill
Barker Isaac 2018 Batesville
Beard Braeden 2019 Tell City
Becher Mitchel 2018 Heritage Hills
Beezhold Chris 2018 Covenant Christian_DeMotte
Bernard Johnny 2018 Merrillville
Binion John 2018 Mishawaka
Blair Carson 2018 Southwood
Booe Brigham 2018 Northview
Brittain-Watts Ethan 2019 Culver Academy
Bumbalough Luke 2019 New Castle Chrysler
Chadd Camden 2018 Southmont
Combs Isaac 2018 Bloomfield
Comer Drew 2019 Greensburg
Corle Max 2018 Bluffton HS
Cornett Matthew 2018 South Decatur
Coyle Chance 2018 Bloomington South
Davison Jeremy 2018 Leo
Dean Aaron 2018 Eastside
DeHart Jared 2018 Indian Creek
Detling Rylan 2019 Frankton
Drake Ty 2018 Sullivan
DuBois Dalton 2018 Cascade
DuPree Justin 2018 Centerville
EastII Sean 2018 New Albany
Englert Sam 2018 Forest Park
Falls Lathan 2018 Oakland City Wood Memorial
Fickling Brandon 2018 South Knox
Fleetwood Billy 2018 Washington
Frank Tyce 2018 Oak Hill
Fulton Sam 2018 Evansville Mater Dei
Galloway Trey 2020 Culver Academy
Gault Jr Thabit 2018 Mississinewa
Gerkin Duncan 2018 Orleans
Gilbert Jaylen 2018 Rensselaer Central
Gizzi Maximus 2020 New Palestine
Gladish Gabe 2019 Barr-Reeve
Gross Zane 2019 Silver Creek
Gross Elliot 2018 North Putnam
Hahn Aaron 2018 Woodlan
Hales Elijah 2019 Westview
Hansen Jack 2018 Guerin Catholic
Heady Luke 2019 Carmel
Helton Ethan 2018 Eastern Greene
Hilliard Clay 2019 Plymouth
Hines Xavier 2019 Noblesville
Holmes Dallas 2019 Southwood
Hoover Clayton 2020 White River Valley
Hughes Jaylin 2018 Gary West Side
Hunter Julien 2020 New Albany
Jackson-Davis Trayce 2019 Center Grove
Jallow Musa 2018 Bloomington North
Johnson Zackary 2019 Noblesville
Jones Hayden 2020 East Noble
Key Kayden 2019 Frankton
King Malik 2018 Frankfort
Kinsey Chase 2018 Shenandoah
Kitchel Kace 2018 Cass
Koelling Tyler 2018 East Central
Kreiger Cam 2018 FW Canterbury
LaGrange Joe 2019 Jeffersonville
Langkabel Hayden 2018 Morristown
Larkin Calvin 2019 Winamac
Lewis Cooper 2018 Shelbyville
Line Will 2018 Goshen
Lyons Austin 2018 Lapel
Mago Zac 2019 Glenn
Mansbarger Ryan 2018 Eastbrook
May Jerod 2018 Mississinewa
McKeeman Daniel 2019 Carroll (Ft. Wayne)
Meek Bryson 2018 Roncalli
Metz Garrett 2019 North Decatur
Middlesworth Caleb 2018 Oak Hill
Miller Trent 2018 Pendleton Heights
Moenkhaus Eric 2018 Greenwood
Munson Zach 2018 Guerin Catholic
Nalley Bryant 2018 Pike Central
Neal Brennan 2019 Whiteland
Nolting Max 2018 Columbus East
Nose Matthew 2018 Southwood
Obermeier Wes 2018 Gibson Southern
O’Connor Will 2018 Greenfield-Central
O’Neill Keegan 2020 Barr-Reeve
Pancol Elijah 2019 Pendleton Heights
Perry Brayden 2018 Madison Consolidated HS
Peterson Austin 2018 Chesterton
Pettit Spencer 2018 Covington
Pitts Chandler 2018 Maconaquah
Plunkett Allen 2019 South Putnam
Porch Darian 2018 Pike
Pumphrey Garrett 2018 Cambridge City Lincoln
Raver Robert 2019 Batesville
Ray McCall 2019 Bedford North Lawrence
Richardson Luke 2019 Lapel
Sanford Jacob 2018 North Posey
Schreiber Kellen 2018 Roncalli
Sherman Mason 2018 Hauser
Silcott Garrett 2018 Connersville
Smith Dominque 2019 Lake Station Edison
Soltis Nate 2019 Indpls. Cardinal Ritter
Stephens Luke 2018 Farifield HS
Stewart Christian 2018 Clarksville
Strohmeyer Brayton 2018 Mooresville
Thomas Reis 2019 Brownsburg
Trexler Peyton 2018 Southwood
True Addison 2018 Eastern Hancock
Turner-Hall Jamil 2019 Fishers
Vernon Brandon 2020 Pike
Wadding Jake 2020 Chesterton
Waddups Trey 2018 Pioneer
Wagoner Jayden 2018 Loogootee
Walker Nick 2020 Henryville
Welage Andrew 2018 Greensburg
West Peyton 2018 Wapahani
White Myja 2018 Brebeuf Jesuit
White Curtis 2018 Lawrenceburg
Wilkerson Liam 2019 Bloomington North
Windlan Karsten 2020 Pendleton Heights
Yoder Charlie 2020 Westview
York Colin 2018 Greencastle
Young Craig 2019 FW Wayne
Zabrecky Tyler 2019 Munster

IBCA Partners